شتر مرغ
جمعه , مهر ۲۶ ۱۳۹۸
خانه / نژاد برتر شتر مرغ / نژاد برتر شتر مرغ

نژاد برتر شتر مرغ

نژاد برتر شتر مرغ ، بزرگترین گونه شتر مرغ، شتر مرغ آفریقایی است که انواع گونه های آن به گردن آبی، گردن قرمز و گردن سیاه معروف هستند. از این گونه ها عمدتاً به منظور تولید پر، پوست و گوشت استفاده می شود. گونه کوچک تر این پرنده که به امو معروف است، مخصوص مناطق استرالیا بوده و چربی زیر پوست آن دارای ارزش اقتصادی می باشد. گونه های بومی و یا شتر مرغ مناطق آمریکای جنوبی کوچک تر از سایر گونه ها است و دارای انگشت می باشند.

زیستگاه این پرندگان در آمریکای لاتین بوده و تولید آن به صورت صنعتی هنوز توسعه قابل ملاحظه نیافته است. پرورش شترمرغ گونه آفریقایی به دلیل وزن زیاد، کیفیت مناسب پوست و توان بالای مقاومت در برابر خشکسالی و شرایط سخت و سازگاری با شرایط محیطی مورد توجه قرار گرفته است.

میانگین سن شترمرغ ۵۰ سال بوده و می تواند تا سن ۷۵ سال عمر نماید. وزن شترمرغ نر ۱۳۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم و وزن ماده آن ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم می باشد. باید توجه داشت که نوع نژاد در وزن شترمرغ اثر قابل ملاحظه‌ای دارد. قد پرنده از سطح زمین تا تاج آن دو تا دو و نیم متر است.

نژادهاي تجاري و پرورشي از سال ۱۷۷۵ ميلادي با شـروع پـرورش ايـن پرنـدگان در مزارع آفريقاي جنوبي به تدريج شكل گرفتند. در سال ۱۸۵۷ مـيلادي در الجزايـر نخـستين مزرعه پرورشي اين پرنده شكل گرفت و از سال ۱۸۶۳ نيز فعاليت هايي در راسـتاي اصـلاح نژاد ايـن پرنـده در آفريقـاي جنـوبي انجـام شـد. در سـال ۱۸۶۷ مـيلادي نيـز اولـين مزرعـه تخصـصي اصـلاح نـژاد شـكل گرفـت.

بـا گذشـت سـاليان متـوالي و از آميخـتن نژادهـاي گوناگون سه نژاد تجاري با نام هاي گردن قرمز، گردن آبي و گردن سياه آفريقـاي جنـوبي به وجود آمد كه هر يك مشخصات نژادي خاص خود را دارند كه مشخصه هاي اين نژادها به طور خلاصه ذكر ميگردد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
ارتباط با مدیریت
شماره همراه : 09129375123- 09125886210
شماره تلفن : 88465282-88382488
شماره فکس :88465282
آدرس کانال:
آدرس سایت: www.majidfarm.ir
پست الکترونیکی: majidposhtibani@gmail.com
شتر مرغ