شتر مرغ
جمعه , مهر ۲۶ ۱۳۹۸
خانه / شیوه نگهداری پوست پس از کشتار / شیوه نگهداری پوست پس از کشتار

شیوه نگهداری پوست پس از کشتار

شیوه نگهداری پوست پس از کشتار ، پوست حیوانات زنده در مقابل گندیدگی محافظت می شود اما این حفاظت بعد از کشتار حیوان متوقف می شود. باکتریهای به پوست حمله کرده و فساد به سرعت آغاز می شود. در بهترین شرایط این عمل بعد از پوست کندن اتفاق می افتد. از آنجاییکه فعالیت باکتری ها به دما حساس است، تحت شرایط ایده آل جهت خنک کردن پوست آب سرد بر روی آن پاشیده میشود. همچنین پوست می تواند با استفاده از تکنیکی به نام نمک سود محافظت گردد که در آن سطح پوست با نمک پوشانده و بر روی هم انباشته می گردند. نمک، آب پوست را جذب کرده و خروج آب نمک باعث خشک شدن جزئی پوست می شود. این روش از فعالیت باکتری ها جلوگیری کرده و پوست را در برابر آنها محافظت می نماید. روش دیگر خوابانیدن پوست در محلول آب نمک اشباع می باشد. این روش به دستگاه های مخصوصی نیاز دارد که معمولاً در آمریکا از این روش استفاده میگردد. درصورت رعایت نکات  شیوه نگهداری پوست پس از کشتار پوستهای استحصال شده پس از کشتار با  قیمت بالا و حد اکثر کیفیت بدست کارخانه دباغی میرسد

۱- چربی گیری تا حد امکان پس از کشتار صورت گیرد چرا که چربی اجازه نفوذ نمک رابه پوست در مرحله بعد نخواهد داد و در نهایت قسمت های حاوی چربی پوست آسیب پذیر خواهند بود.
۲- پوست در محلول آب نمک سرد و غلیظ تا حد اشباع نمک در داخل بشکه و در حدود یک ساعت غوطه ور شود.
۳- پوست در زمین طوری پهن شود که رخ آن پایین بماند سپس قسمت لش با نمک پوشانده شود.
۴- پنج الی ۶ روز بعد از اینکه خونابه  از پوست جدا شد پس از تکان دادن کامل پوست مجددا لش با نمک تازه پوشانده شده و پس از بقچه کردن در کیسه نایلون قرار داده شده و پس از بسته بندی به کارخانه چرمسازی ارسال شود.
۵- در صورتی که بخواهیدپوست تا مدت بیشتری در محل نگهداری شود آنها را پس از نمک دوم همچنان روی هم پهن نموده و در سایه نگهداری کنید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
ارتباط با مدیریت
شماره همراه : 09129375123- 09125886210
شماره تلفن : 88465282-88382488
شماره فکس :88465282
آدرس کانال:
آدرس سایت: www.majidfarm.ir
پست الکترونیکی: majidposhtibani@gmail.com
شتر مرغ