شتر مرغ
سه شنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / سود پرورش شتر مرغ / سود پرورش شتر مرغ

سود پرورش شتر مرغ

گرچه سود پرورش شتر مرغ ، از سودآورترین صنایع مشابه  است مانند خیلی از صنایع اقتصادی استان با نبود امکانات و زیر ساخت های مناسب مواجه است.

محصولات و فرآورده های شتر مرغ قابلیت بهره گرفتن در حوزه های مختلفی نظیر غذایی، دارویی و پوشاک را دارند و در صورت فراهم بودن شرایط لازم، برای بهره برداران سودآور خواهند بود.

پرورش و تولید شترمرغ یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی است به گونه‌ای که علاوه بر فرآورده‌های گوشتی، پوست، روغن و پر آن نیز ارزش اقتصادی دارد. براساس اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی ایران سومین کشور دنیا از لحاظ تعداد قطعات شترمرغ است.

شترمرغ از معدود پرنده هایی است که علاوه بر گوشت می توان از پوست، روغن، پر، قرنیه چشم، ناخن، پوسته تخم مرغ و در یک کلام از تمام اجزای بدنش استفاده کرد و از طرفی با توجه به علوفه خوار بودن این پرنده با تغذیه مناسب سریع وزن می گیرد و سود زیادی را نصیب پرورش دهندگان می کند.
نبود کشتارگاه وابسته، مراکز فرآوری، بسته بندی و صادرات، ناآگاهی و نبود فرهنگ سازی در زمینه مصرف گوشت و خواص درمانی و مصارف غذایی شتر مرغ مشکلاتی را برای پرورش دهندگان این صنعت در کشور  رقم زده است.

پرنده اي با اين همه منفعت و ارزش اقتصادي سازگاري بالايي با شرايط آب و هوايي و محيط زيست کویری دارد. همين موضوع موجب حمايت از پرورش شترمرغ در راستاي سياست هاي اقتصادمقاومتي شده است تا با اين کار هم شغلي ايجاد شود و هم کار و کسبي رونق بگيرد

اگر حمایتی برای سود پرورش شتر مرغ  و فروش محصولات شترمرغ مانند گوشت، روغن و چرم آن شود این صنعت می‌تواند گسترش پیدا کند در صورتی که اکنون فقط روغن و گوشت آن به فروش می‌رسد اما چرم آن به دلیل نبود صنایع تبدیلی بازاری ندارد.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
ارتباط با مدیریت
شماره همراه : 09129375123- 09125886210
شماره تلفن : 88465282-88382488
شماره فکس :88465282
آدرس کانال:
آدرس سایت: www.majidfarm.ir
پست الکترونیکی: majidposhtibani@gmail.com
شتر مرغ